Alfa Romeo Giulia Sprint GT, 1964

Alfa Romeo

{{ $t('Type') }} {{ $t('Private') }}
{{ $t('Make') }} Alfa Romeo
{{ $t('Model') }} Giulia Sprint GT
{{ $t('Year') }} 1964
{{ $t('VIN') }} AR606501

De Alfa Romeo Giulia Sprint GT was het eerste Giulia sportmodel dat werd geïntroduceerd, en werd geproduceerd van 1963 tot 1965. Hij werd op 9 september 1963 onthuld tijdens een persevenement in de toen pas geopende fabriek in Arese, en dezelfde maand nog tentoongesteld op de autoshow van Frankfurt. In zijn oorspronkelijke vorm staat de carrosserie van Bertone bekend als scalino (step) of "step front", vanwege de voorrand van het motorcompartimentdeksel dat 1 cm boven de neus van de auto zat. Dit exemplaar werd functioneel volledig gerestaureerd, omgebouwd naar GTA look en aangepast tot een classic rallywagen.

De Giulia Sprint GT was oorspronkelijk uitgerust met de 1570 cc cilinderinhoud versie van Alfa Romeo's volledig aluminium dubbele nokkenas inline four (78 mm boring × 82 mm slag, 6,38 L oliecarter, 7,41 L radiator), die was gedebuteerd op de 1962 Giulia Berlina. Deze motor, die werd aangedreven door twee Weber 40 DCOE 4 carburateurs met dubbele nokkenas, leverde in de Sprint GT een vermogen van 106 PS DIN (78 kW; 105 pk). Net als alle volgende modellen was de Sprint GT uitgerust met een handgeschakelde vijfversnellingsbak met alle synchromesh-functies. Het remsysteem bestond uit vier Dunlop schijfremmen en een vacuümservo. De achterremmen hadden een ongebruikelijke opstelling met de slave cilinders gemonteerd op de asbuizen, waardoor de remklauwen werden bediend door een systeem van hendels en zwengels. In totaal werden 21.902 Giulia Sprint GT geproduceerd van 1963 tot 1965, toen het model werd opgevolgd door de Giulia Sprint GT Veloce. Hiervan waren 2.274 rechtsgestuurd: 1.354 auto's volledig afgewerkt in Arese, en 920 verscheept in complete knock-down kit vorm voor buitenlandse assemblage.

Alfa Romeo

De basisvorm van de carrosserie, die alle modellen gemeen hebben, is ontworpen door Giorgetto Giugiaro voor Bertone. Het was een van zijn eerste grote projecten voor Bertone, en leunde sterk op zijn eerdere ontwerp voor de Alfa Romeo 2000 Sprint/2600 Sprint. De balans tussen glas en metaal, de invloed van de vorm van de voor- en achterruit op de vorm van de cabine, en de vlakke grille met geïntegreerde koplampen waren baanbrekende stijlkenmerken voor die tijd. Er zijn lichte sporen van gebruik aan het koetswerk te vinden. Het chroomwerk is nog origineel en bevindt zich in goede staat. De bumpers werden verwijderd om de wagen een GTA look te geven. Ook de deurgrepen zijn in de GTA-look. Daarnaast werden er "Veloce" en "Autodelta" badges toegevoegd en in het voorfront werden er extra luchtinlaten gemaakt. De grilles zijn ook aangepast. De voorruit werd vernieuwd en de zijramen werden vervangen door plexiglas. De carroserierubbers werden bij de restauratie grotendeels vervangen en verkeren nog in goede staat. De kofferruimte is nog vrij origineel. Er werden 4 lichtmetalen GTA look gemonteerd 6x15 - in zeer mooie staat. De onderzijde verkeert in matige staat, er zijn sporen van herstellingen van vroegere roestschade aan de drempels, er is lichte aanroesting aanwezig, doch geen doorroesting. Er werd een nieuwe roestbeschermingslaag aangebracht.

{{ $t('History Paintwork') }}

Het koetswerk werd bij restauratie volledig overspoten. De lak heeft een goede glans en is homogeen van kleur. De afwerkingskwaliteit van de lak is goed doch zijn er kleine afwerkingsfoutjes en enkele lakbarstjes op de motorkap.Er zijn sporen van gebruik en lichte vervuiling die als normaal kunnen beschouwd worden voor een voertuig dat voor classic rally's wordt gebruikt.

Alfa Romeo

{{ $t('History Sheet metal') }}

De carroseriepanelen zijn redelijk strak. Uit lakdiktemeting blijkt dat er plamuur is gebruikt om dit resultaat te bekomen. De dagkanten tussen de verschillende koetswerkpanelen lopen matig evenwijdig. De motorruimte bevindt zich in een propere gerestaureerde toestand.

Het interieur werd grondig aangepast en omgevormd om classic rally's mee te kunnen rijden. Er werd een rolkooi voorzien en 4-punts Sabelt veiligheidsgordels. Op het dashboard werd een Classique tripmaster geplaatst. He stuurwiel werd vervangen door een Momo sportstuur. Bij de wagen worden de originele zetels, achterbank en stuurwiel geleverd. In de gallerij kan je ook van deze foto's terugvinden.

Alfa Romeo

{{ $t('Engine and Gearbox') }}

De motor werd gewijzigd naar een 2-liter veries die afkomstig is uit een jonger Alfa Romeo model (AR00512 met code 18592, na 1971). De aanhorigheden (startmotor, carburatoren, radiator,…) zijn origineel voor deze motor. De motor start vlot en draait soepel zonder bijgeluiden. Er is ook geen overmatige rookvorming uit de uitlaat bij starten. Er zijn geen sproen van ernstige lekkages, enkel het typische "zweten". De uitlaat werd vervangen door een sportiever exemplaar en verkeerd in goede staat. De wagen is voorzien van de originele bekrachtigde remsysteem met 4 schijfremmen. De ophanging werd verlaagd en van Bilstein schokdempers voorzien. Onder de motor werd tevens een carterbescherming voorzien. De motor is een 4-cilinder in lijn 1962cc motor met 2 Weber carburatoren, goed voor 132 PK of 97kW. De originele motor was een type AR00502 van 106pk of 78kW. Een manuele 5-versnellingsbak drijft de achterwielen aan.

Alfa Romeo

{{ $t('Maintenance info') }}

De wagen heeft net een volledig onderhoud gehad. Alle vloeistoffen en filters werden vervangen.

{{ $t('Maintenance Documentation') }}

Er zit geen onderhoudsdocumentatie bij deze wagen.

{{ $t('Additional Costs Documentation') }}

De wagen werd ingeschreven als oldtimer. Hij bevindt zich dus op Belgische registratie.

{{ $t('Options') }}

De wagen werd omgebouwd naar rally versie.

Alfa Romeo

{{ $t('Non original parts') }}

De wagen heeft een 2 liter motor, andere voorzetels, rolkooi, ophanging, velgen, stuurwiel, plexiglas in zijruiten.

{{ $t('What we should know') }}

De Alfa Giulia GT was een populaire sportieve gezinswagen in de zestiger jaren. Ook op vandaag blijft deze "brievenbus" zoals hij wordt genoemd, een zeer populaire klassieker. De afgelopen jaren zijn de prijzen van dergelijke wagens behoorlijk gestegen. Volgens Alfa Romeo kon de auto een topsnelheid bereiken van "meer dan 180 km/h"; het Italiaanse automagazine Quattroruote constateerde een topsnelheid van 181,935 km/h in zijn test van december 1964.