Jeep Wrangler YJ 4.2L Full restauration, 1988

Jeep

{{ $t('Type') }} {{ $t('Business') }}
{{ $t('Make') }} Jeep
{{ $t('Model') }} Wrangler YJ 4.2L Full restauration
{{ $t('Year') }} 1988
{{ $t('VIN') }} 2BCCV81J9JB532918

Deze wagen werd nieuw geleverd in 1988, de eerste inschrijvings datum in België was op 1 juni 1990. In 2007 werd de wagen opgekocht door een particulier die de volledig restauratie liet uitvoeren. Hij had de wagen in zijn bezit tot juni 2021. De wagen van A-Z volledig gerestaureerd geen enkel onderdeel werd niet gecontroleerd. Niet enkel cosmetisch maar ook mechanisch werd de Jeep volledig gerevisseerd. Er is geen enkele kost te voorzien.

Jeep

De Jeep YJ, verkocht als de Wrangler in de Verenigde Staten, verving de Jeep CJ-lijn in 1986 en werd gebouwd in Brampton, Ontario, Canada, totdat de fabriek op 23 april 1992 werd gesloten. De productie werd vervolgens verplaatst naar Toledo, Ohio, met behulp van dezelfde fabriek die de Willys Jeeps produceerde tijdens de Tweede Wereldoorlog. American Motors Corporation (AMC) had de nieuwe Jeep ontworpen om comfortabeler op de weg te zijn in een poging meer dagelijkse bestuurders aan te trekken. Het was een aanzienlijk nieuw ontwerp met een bredere spoorbreedte, iets minder bodemvrijheid, meer comfort en een betere wegligging. De YJ had nog steeds een bladvering die vergelijkbaar was met die van de CJ, maar de veren waren breder, en de eerste Wrangler had ophangingskoppelingen en stabilisatorstangen voor een betere handling en veiligheid, waardoor het minder gemakkelijk werd om te kantelen door ongetrainde of onoplettende bestuurders. Ondanks de nieuwe grille lijkt de carrosserie erg op die van de CJ-7, en is uitwisselbaar met enkele kleine aanpassingen. De YJ kreeg ook een grotere voorruit boven de CJ. De YJ's zijn gemakkelijk te herkennen aan de rechthoekige koplampen en het feit dat de wisserbladen op de voorruit rusten, wat deze versie een onderscheidende uitstraling geeft. De bladen rustten op de voorruit vanwege de nu bredere boog van de bladen om de grotere voorruit schoon te maken. Deze twee wijzigingen werden later verwijderd toen de TJ in 1996 werd gelanceerd. 632.231 YJ's werden gebouwd tot en met modeljaar 1995, hoewel YJ's nog steeds werden verkocht tot medio 1996, waardoor het totale productieaantal op 685.071 eenheden kwam.

Jeep

De wagen werd volledig gerestaureerd. De carrosserie werd volledig herzien, hersteld en in topconditie gebracht. Er zijn geen opmerkingen of beschadigingen, de wagen verkeerd in nieuwstaat.

{{ $t('History Paintwork') }}

Lakwerk werd volledig vernieuwd.

{{ $t('History Sheet metal') }}

Alle lijnen hebben een mooie pasvorm geen onregelmatigheden.

De Jeep Wrangler heeft het typisch spartaans interieur, die zich vooral focust op functionaliteit en zakelijkheid. Het interieur bevindt zich ook in volledig hernieuwde staat. De zetels werd overtrokken met nieuwe stof. Er zijn geen beschadigingen te vinden. Wagen staat klaar om uren on- en off-road rijplezier te beleven!

Jeep

{{ $t('Engine and Gearbox') }}

De YJ gebruikt een 2,5 L AMC 150 I4 of optionele 4,2 L AMC 258 I6 tot 1990. Vanaf 1991, een brandstofinjectie 190 pk (134 kW) 4,0 L AMC 242 variant verving de 112 pk (84 kW) 4,2 L 258 CID recht-6. De NP207 tussenbak werd alleen gebruikt voor 1987 en vervangen door de NP231. Deze wagen is uitgerust met de 6 cilinder en heeft een cilinderinhoud van 4230CC. Motorcode: AMC 258. De wagen heeft een perfect schakelende 5 versnellingsbak, met hoog & laag verdeling met blokkering. Vermogen: 115 PK

Jeep

{{ $t('Maintenance info') }}

De wagen heeft recent een oliewissel gekregen - op 07/2021

{{ $t('Maintenance Documentation') }}

Er is een USB stick aanwezig met fotobibliotheek en film van de volledig restauratie. De wagen komt verder met Carpass vanaf 2000, inschrijvingsbewijs deel 1 & 2, keuringsbewijs blanco geldig tem 02/09/2021. Het gelijkvormigheidsattest is enkel geldig in België!

{{ $t('Options') }}

De enige optie op de wagen is een Pioneer autoradio met CD.

Jeep

{{ $t('Known Issues') }}

Geen problemen, de wagen verkeerd in perfecte staat.

{{ $t('Non original parts') }}

{{ $t('What we should know') }}

Meerdere reserve onderdelen zijn inbegrepen in de verkoop: Deuren, gril, koppelingen, versnellingsbakken, velgen met banden (nieuwe),… Alle onderdelen zijn te vinden in de fotogalerij bij de documenten