Mercedes-Benz 190SL, 1957

Mercedes-Benz

{{ $t('Seller') }} BjornSyxClassics
{{ $t('Type') }} {{ $t('Business') }}
{{ $t('Make') }} Mercedes-Benz
{{ $t('Model') }} 190SL
{{ $t('Year') }} 1957
{{ $t('VIN') }} 1210407500183

De 190 SL werd in 1955 geïntroduceerd als 'betaalbaar alternatief' voor de 300 SL. Hoewel de 190 SL technieken deelden met z'n veel duurdere broer, stond hij op een aangepast platform van de W121 sedan. Onder de kap een 1,9-liter metende viercilinder die 105 pk leverde. Zowel de 190 SL als de 300 SL vonden in de 230 SL - die medio jaren zestig verscheen - een opvolger. Z'n topsnelheid lag volgens de fabriek op 171 km/h. Deze Mercedes 190 SL uit 1957 is een zeer fraai exemplaar, die in 2010 ons land binnenkwam. Deze roadster onderging een volledige renovatie. Hij werd voorzien van een nieuwe laklaag, een volledig nieuw rood lederen interieur. Er werd ook een nieuwe de zwarte soft-top voorzien. De motor werd vervangen door een officiële Mercedes concessie in 2015.

Mercedes-Benz

Deze auto werd aangekocht door de huidige eigenaar in 2016 sindsdien staat hij ook altijd droog gestald in de man zijn privé collectie. Af en toe wordt er mee gereden. De Mercedes-Benz 190 SL (W121) is een tweedeurs luxe roadster die door Mercedes-Benz tussen mei 1955 en februari 1963 wordt geproduceerd. Intern de W121 gelabeld (BII of B2), werd hij eerst getoond als prototype tijdens de Autoshow van New York in 1954. De 190 SL stelde een aantrekkelijk, betaalbaarder alternatief aan exclusieve Mercedes-Benz 300 SL voor. Hij deelde zijn vormgeving, techniek, detaillering, en volledig onafhankelijke vering. Beide auto's hadden dubbele wishbones vooraan en torsie-assen achteraan. In plaats van het dure speciaal-gebouwde W198 buisvormige spaceframe van 300 SL, gebruikte de 190SL R121 de structuur van ingekorte vloerpan die van de W121 sedanversie wordt genomen.

De auto werd volledig opnieuw gelakt in ivoorkleur. Deze lak is in zeer mooie staat, zoals blijkt uit de uitgebreide fotogalerij. Er zijn geen kleurverschillen merkbaar. Alle panelen van de wagen sluiten goed aan. Er is geen teken van roest of andere beschadigingen te vinden. Alle chroomdelen bevinden zich ook in uitstekende staat.

Mercedes-Benz

Het interieur werd ook volledig gerenoveerd. Alles is in werkende staat. Er zijn geen abnormale schades te vinden. De kuipstoelen zijn opnieuw bekleed in rode leder. Het dashboard en de deurpanelen zijn ook opnieuw bekleed, en alle tapijten zijn vervangen. De uitrusting omvat een originele AM/FM Becker radio, heupgordels, en een set zwarte matten. Het witte, tweespaaks stuurwiel heeft een chromen claxonring en biedt plaats aan een snelheidsmeter van 210 km/u, een toerenteller tot 7000 toeren en meters voor oliedruk, koelvloeistoftemperatuur en brandstofpeil. Een analoge klok is gemonteerd in het dashboardkastje, en de vijf-cijferige kilometerteller geeft 10229 kilometers aan.

Mercedes-Benz

{{ $t('Engine and Gearbox') }}

De 190 SL wordt aangedreven door een nieuwe 104 pk (77 kW) Type M121BII 1.9 L viercilinder-in-lijn SOHC motor. Gebaseerd op de zescilinder-in-lijn van 300 SL, kreeg deze licht gewijzigde boring&inslag. Hieraan werden dubbele Solex carburatoren gekoppeld. Het vermogen wordt via een handgeschakelde vierversnellingsbak naar de achterwielen gestuurd. In deze 190 SL werd de motor volledig vervangen in 2015 bij de officiële Mercedes dealer te Brugge. De carburatoren werden vervangen door nieuwe, de originele worden bijgeleverd bij verkoop. In de fotogalerij kan je beelden vinden van de nieuwe motor, alsook van de originele carburatoren.

Mercedes-Benz

{{ $t('Maintenance info') }}

2020 Oliebeurt.

{{ $t('Maintenance Documentation') }}

Bijgeleverde documenten: Belgisch inschrijvingsbewijs deel 1 & 2, keuringsbewjis (groen), gelijkvormigheidsattest & Car-Pass.

{{ $t('Options') }}

De auto was verkrijgbaar als soft-top cabriolet, aanvankelijk geprijsd aan DM 16.500, of met afneembare hardtop (DM 17.650). Een kleine derde-passagiers dwarszetel was een optie. Tijdens zijn eerste jaren was 190 SL beschikbaar als sport-racing model met kleine perspex voorruit en spartaanse uit één stuk leder beklede kuipzetels en aluminium deuren. In 1959, werd de achterruit van de hardtop vergroot. Onze exemplaar is uitgevoerd met soft-top en zonder 3e dwarszit, met originele Beckers radio.

Mercedes-Benz

{{ $t('Non original parts') }}

Carburatoren zijn niet origineel. De originele worden bijgeleverd bij de verkoop.

{{ $t('What we should know') }}

Mercedes-Benz had niet aangekondigd wat de afkorting "SL" betekende toen de auto werd geïntroduceerd. “Leicht" betekent ofwel "gemakkelijk" als bijwoord ofwel "licht" als bijvoeglijk naamwoord in het Duits. Als definitie van een auto moet het "Licht" betekenen. Vaak werd aangenomen dat de letters staan voor "Sport Leicht". Een automagazine verklaarde in 2012 dat de afkorting “SL" eigenlijk "Super Leicht" betekende. Mercedes-Benz gebruikte beide vormen tot 2017. Het werd zelfs Super Super genoemd. Op de website van het bedrijf werd het tot 2017 "Sport Leicht" genoemd en daarna veranderd in "Super Leicht". Lange tijd was het onduidelijk welke bedoeling het bedrijf destijds had bij het toekennen van de lettercombinatie. Pas begin 2017 verduidelijkte een toevallige vondst in het bedrijfsarchief, uit begin 1952, dat in ieder geval bij de 300 SL de afkorting SL stond voor "Super-Leicht”.