Porsche 911T, 1969

Porsche

{{ $t('Type') }} {{ $t('Business') }}
{{ $t('Make') }} Porsche
{{ $t('Model') }} 911T
{{ $t('Year') }} 1969
{{ $t('VIN') }} 119123418

Deze Porsche 911T uit 1969 is uitgevoerd in Grijs (kleurcode 6806) met een zwart lederen interieur. Hij wordt aangedreven door een 2-liter flat-six gekoppeld aan een handgeschakelde 5-versnellingsbak. De auto werd oorspronkelijk geleverd in Italie en werd sindsdien cosmetisch en motorisch gerestaureerd. De 911T werd gelanceerd in 1967 als vervanger van de 4-cilinder 912 reeds. Vanaf 1969 werd de wielbasis van alle 911 modellen met 57 mm verlengd om het bochtengedrag van de Porsche te verbeteren. Het vermogen van de 6-clinder bereikte 110pk. Van deze T versie werden er in 1969 343 exemplaren gebouwd bij Porsche en 3561 door Karmann. Ook deze wagen werd door Karmann gebouwd.

De wagen werd reeds volledig gerestaureerd: af-fabriek werd hij oorsprobkelijk geleverd in "Burgundy" rood en werd volledig professioneel herspoten in dit mooie grijs. De lak bevindt zich in goede staat. Verder werden alle rubbers vervangen, De motor werd vervangen door een periode correcte versie en de uitlaat werd vernieuwd. Het remsysteem werd gerevisieerd en origineel gelaten. Het interieur bevindt zich in goede en gebruikte - dashboard en tellers zijn allen origineel. Een uitgebreid taxatierapport, uitgevoerd door Gert Beets, is aanwezig en bevindt zich in de fotogallerij. Bij de wagen worden ook de originele zetels geleverd - deze staan afgebeeld in de fotogalerij

Porsche

De carroserie werd volledig gerestaureerd en bevindt zich in zeer goede staat - alle panelen sluiten aan zoals het hoort. Sinds het taxatierapport werd de restauratie verdergezet en bevindt deze Porsche zich in nog betere staat (motorkap en grille werden vervangen door tijdscorrecte exemplaren). Het glaswerk is volledig origineel, uitgezonderd de voorruit die reeds werd vervangen. Lokaal werd steenslag en krasjes bijgewerkt door de 1e eigenaar voor verkoop. De wagen heeft echter voor 90% nog de originele lak. Het targa dakje werd opnieuw bekleed, maar is onhard met de vloer in contact gekomen waardoor er lokaal schade is - dit wordt ook weergegeven in de fotogallerij. Omdat de wagen het grootste deel van zijn carriere heeft doorgebracht in het zuiderse en droge Altanta, is er ook geen sprake van enige vorm van roest.

{{ $t('History Paintwork') }}

Lak bevindt zich in zeer goed. De wagen werd professioneel herspoten in Grijs met kleurcode 6806.

{{ $t('History Sheet metal') }}

Alle carroseriepanelen sluiten zeer mooi aan - we spreken van een professionele restauratie

Porsche

Het zwart leder interieur is in goede, gebruikte staat. Het dashboad vertoont geen schade of barstjes. All etellers zijn origineel. De versnellingspook en zetels vertonen normale gebruikssporen. Alle tapijten zijn vernieuwd en in zeer goede staat. De dakhemel is uitgevoerd in beige. De wagen heeft een sportstuur.

Porsche

{{ $t('Engine and Gearbox') }}

Deze 911T uit 1969 is uitgerust met de 2l 6 cilinder boxermotor. Hij is gekoppelde aan een 5-versnellingsbak die de achterwielen aandrijven. De wagen start en schakelt zeer vlot. De motor loopt soepel, zoals het hoort. Ook hier is het duidelijk deze wagen professioneel werd gerestaureerd.

Porsche

{{ $t('Maintenance info') }}

Ja - de wagen krijgt een jaarlijkse onderhoudsbeurt.

{{ $t('Maintenance Documentation') }}

Naast de originele Italiaanse inschrijvingspapieren en een aantal Italiaanse documenten, zijn er verder geen Italiaanse onderhoudsdocumenten aanwezig. Sinds de restauratie zijn de facturen wel bijgehouden en als foto bijgevoegd in de gallerij.

{{ $t('Additional Costs Documentation') }}

Geen enkele - de wagen werd ingeschreven met Belgische registratie in 2015. Sindsdien ook telkens gekeurd.

Porsche

{{ $t('Options') }}

De wagen is uitgerust met 16'" fuchs velgen, elektrische ramen, voorzetels, spiegels en cruise control. Een aftermarket radio-CD met afstandbediening werd toegevoegd door de 1e eigenaar.

{{ $t('Non original parts') }}

De zetels zijn niet origineel - de originele zetels worden meegeleverd

{{ $t('What we should know') }}

Deze wagen is in zeer goede tot uitstekende staat. De prijzen van deze eerste reeks luchtgekoelde 911 blijven sterk stijgen. Dit is niet enkel een zeer leuke wagen om in te rijden, maar ook een zeer goed investeringsobject.